Han gjorde det før Apple

Ledige IT-stillinger

Han gjorde det før Apple

Nå imponerer han igjen.

Annonse
 
Annonse
Apple fikk ikke medhold i sin søknad om patent på fler-berøring.

Var før Apple
Hvorfor? Fordi det er for generell funksjonalitet og ikke minst fordi andre enn Apple gjorde det i god tid før iPhone ble lansert i 2007, samme år selskapet søkte om patentet.

Faktisk viste Jeff Han frem imponerende fler-berøring allerede i 2006 under en TED-konferanse (se videoklipp nederst i artikkelen) og fler-berøring er også nevnt i flere dokumenter så langt tilbake som i 2005.

Se, så stor!
Nå flere år etter lanseringen av iPhone som for alvor gjorde fler-berøring forbruker-populært har Han nå demonstrert sin nyeste kreasjon, en 82" stor fler-berørings-skjerm på en Autodesk-messe.

Det er industridesignere som nok kommer til å gå til anskaffelse av denne skjermen, produsert av Hans selskap Perceptive Pixels. Ikke minst grunnet støtte for stylus.

Se Hans utrolige 82" store fler-berøringsskjerm:

Perceptive Pixel's 82" Multi-Touch Display from Core77 on Vimeo.



Jeff Hans 2006 demonstrasjon av fler-berøring fra 2006:




Kilde:
Core77.com
Les mer om: apple, jeff han, fler-berøring, maskinvare

Diskutér denne artikkelen

Laster..
Annonse