I går lanserte Nvidia to laptop-skjermkort og toppmodellen er tilgjengelig i SLI-oppsett i Alienwares og MSIs gaming-laptops.
Nå er de offisielle
Du leste kanskje denne artikkelen i går, vel, nå er det altså offisielt og det er ikke småtteri Nvidia har disket frem.
To nye produkter er nå offisielle: GeForce GTX 570M og GTX 580 (sistnevnte erstatter GTX 485M). Begge skjermkortene blir først å finne i Alienwares M18x, M17x og MSIs GT870R.
Kjør to kort samtidig
580 er litt av et ytelsesmonster, spesielt om man kjører det i SLI. SLI er å koble to skjermkort sammen slik at ytelsen i mange tilfeller nesten dobles.
Begge kortene er laget med 40nm-teknikk for lavest mulig varmeutvikling, samt best mulig ytelse og batterilevetid.
Varer fem timer i Facebook
Nvidia hevder 580M skal kunne klare å holde det gående, med batterioptimalserings-programvaren Optimus aktivert, i fem timer når man bruker Facebook (?!).
Ikke at Facebook på noen måte er årsaken til å punge ut for et maskin med GTX 580M i SLI, så det er nok best å ha støpselet i nærheten.