- iPhone-multitasking til sommeren

Fredag 12. mars kl 06:00

Nye rykter om versjon 4 av programvaren.
Rykter - og ønsketenkning - om ekte multitasking på iPhone har eksistert lenge. Senest i forkant av iPad-lanseringen håpet man på at versjon 4 av iPhone OS skulle bli vist frem, med mulighet til å kjøre flere programmer samtidig.

Rundt hjørnet
Nå sier troverdige kilder at iPhone OS 4.0 lanseres til sommeren, og at den vil faktisk støtte multitasking. Kildene hevder at Apple nå har utviklet en fullverdig løsning, som mest sannsynlig tar hensyn til både ytelse, batterilevetid og enkel navigasjon.

Når det gjelder grensesnittet, er det snakk om en løsning som er inspirert av eksisterende oversikt over programmer på Mac OSX, altså Expose. Naturligvis tilpasset mobilbruk.

Kildene til Apple Insider ville ikke gi noe mer informasjon enn dette, men hvis ryktene stemmer er det uansett gode nyheter for iPhone-eiere. Det forventes selvsagt at en ny iPhone blir lansert til sommeren, og da er det bare logisk at en ny versjon av programvaren, med betydelige nye funksjoner, også slippes.

Vi følger med.

Kilde:
Apple Insider
Stikkord: iphone  
 
annonse
Finn nyheter om iphone
:) :D ;) :(  flere
Send kommentar
Test linja di med Speedometeret

Speedometeret

Test farten på
nettforbindelsen din.

Se maskina til Sn0wMaN

CM Storm Snipa

Klikk for å se denne PCen eller legge inn din egen
Klikk for å se denne PCen eller legge inn din egen

Vis fram beistet ditt!
Legg inn din maskin

 
 
Følg ITavisen.no på Facebook
Teller