Ledige IT-stillinger

- Wii-bobla sprekker

Analytiker mener kjernespillerne gjelder fortsatt.

Annonse
 
Annonse
(Foto:Nintendo)
Analytikeren Doug Creutz i Cowen Group sier at den eksplosive suksessen til Nintendo Wii kan nærme seg slutten.

I følge deres undersøkelser kjøpes det stadig færre spill til Wii, til tross fortsatt satsning på "casual"-spillere blant utgivere og utviklere.

Kjernespillerne tryggere
På den andre siden planlegger eiere av Xbox 360 og PS3 å kjøpe mer spill fremover. Dermed utgjør de såkalte kjernespillerne den tryggeste investeringen for utgivere av spill.

Av Wii-eierne som også er i besittelse av 360 eller PS3, oppgir kun 23 prosent at de bruker Wii som deres hovedmaskin, noe som kan forklare en del av kjøpeinteressen. Over halvparten av det totale antallet Wii-eiere har også andre maskiner.

Litt av saken er at de som eier flere konsoller, skaffer seg Wii først og fremst kun for å spille Nintendospill, ikke titler utgitt av andre. Kjernespillere altså.

Når store utgivere som EA nå forteller at de vil fokusere på "actionspill og store titler" fremover, kan det bety slutten på uttallige partyspill og minispillsamlinger?

Kilde:
Gamasutra
Les mer om: spill, nintendo wii

Diskutér denne artikkelen

Laster..
Annonse