Nintendo testet Microsoft-teknologi

Ledige IT-stillinger

Nintendo testet Microsoft-teknologi

- Var ikke bra nok for oss.

Annonse
 
Annonse
Nintendo-sjefen Satoru Iwata går hardt ut mot Microsofts Project Natal i et intervju med Financial Times.

- Vi prøvde det først
Nå som alle de «tre store» spillkonsoll-produsentene har vist fram sine egne bevegelsesbaserte teknologier E3, har det vært mye diskusjon rundt hva som egentlig er best.

Satoru Iwata var raskt ute med å avfeie Microsofts nye bevegelsesteknologi, som vil bli brukt i det kommende produktet kalt Project Natal. Teknologien vil la et kamera koblet til Xbox 360-en registrere alle bevegelser du gjør, og du kan styre spill sømløst, uten å ha en eneste kontroll i hånden.

Nå forteller Iwata at Nintendo prøvde den samme teknologien da de lagde Wii-en, men endte likevel opp med Wii-moten og den aksellerometerbaserte teknologien.

Var ikke bra nok
- Teknologien fungerte rett og slett ikke bra nok for oss, og vi endte opp med å gå for kontrollere som målte bevegelse med hjelp av aksellerometer og infrarøde signaler, forklarer Iwata.

Om det var et bedre valg enn Microsoft og Sony vil han imidlertid ikke gi et håndfast svar på.

- Fram til de sier når de vil slippe det, hvor det vil koste og hva slags programvare som følger med, vil vi ikke vite om det er ruten vi burde ha tatt, forteller han.

Kilde:
Financial Times
Les mer om: wii, financial times, kamera, nintendo, programvare, xbox

Diskutér denne artikkelen

Laster..
Annonse