Se fremtiden for 3D-kart

Ledige IT-stillinger

Se fremtiden for 3D-kart

Nå blir navigasjonen mye mer realistisk.

Annonse
 
Annonse
Det er bare å glede seg. Tele Atlas, som leverer kart for alle mulige navigasjonsløsninger til diverse bilmonterte GPS-enheter, samt andre dingser som PSP, har nå lansert sin meget avanserte metode for å vise detaljerte bybilder i 3D.



Norsk teknologi
Advanced City Models, som teknologien heter, tegner opp bygninger og gater med et detaljnivå aldri tidligere sett i slik sammenheng. Interessant nok bygger det hele på luftbilder tatt av det norske selskapet BLOM.

ACM viser superdetaljerte oversikter over bysentre, og vil brukes en en rekke navigasjonsløsninger. I og med at Google har en avtale med Tele Atlas, er det potensielt også mulig at produkter som bruker Google Maps også vil se disse flotte kartene.



Kommer i sommer
Kartene skal lanseres allerede i juni, og i første omgang vi de dekke 40 byer rundt om i Europa. Utover i 2010 ventes det at flere hundre byer vil bli avbildet, inkludert byer i USA og Asia.

Vi ser frem til den dagen Advanced City Models dukker opp i praksis.

Kilde:
Businesswire
Les mer om: google, google maps, kart, usa, dingser, tele

Diskutér denne artikkelen

Laster..
Annonse