Det har de siste dagene gått flere rykter om en massiv, global annonsering angående PlayStation 3. Mer konkret har det vært forventet at et priskutt på maskinen vil endelig annonseres, noe både kunder, analytikere, utviklere og til og med Microsoft har ventet på.
Nekter for kutt
Ovenfor bloggen Joystiq benekter Sony imidlertid noe priskutt. Noe de forsåvidt har gjort tidligere, gang på gang, og de gjentar seg stadig vekk om at de ikke har planer om å kutte prisen på PS3.
Dermed kan vi fortsette å spekulere i hva det er Sony vil annonsere i kveld/i morgen, flere hevder at det faktisk er snakk om et priskutt ikke på PS3, men på gode gamle PS2 i USA.
En global nyhet
Den store nyheten skal imidlertid gjelde hele verden, og priskutt annonseres aldri i Japan, USA og Europa samtidig, da de forskjellige territoriene har sine egne prisstrategier.
Vi kommer tilbake med mer informasjon så snart det dukker opp.
Kilde:
Joystiq