Bedre kontroll på PSP

Ledige IT-stillinger

Bedre kontroll på PSP

Snart får du to kontrollstikker og risting på den håndholdte.

Annonse
 
Annonse
Et av de store ankepunktene mot PSPen er at konsollen kun har én analog stikke, noe som har gjort kontrollen unødvendig vanskelig i visse spill.

Nå kommer Sony med en løsning, som riktignok kun vil fungere på ett spill til å begynne med. En teknologi som heter PSP Plus vil la deg koble PSPen til PS3 på en slik måte at det vil være mulig å styre PSP med DualShock 3-kontrolleren.

Stikker og rumble
Kort fortalt betyr det at du vil nå kunne styre PSP-spill med to analoge stikker og i tillegg er det støtte for risting. Dessverre er det bare kommende Resistance Retribution som vil bruke denne funksjonen, men det er jo godt mulig at andre titler vil benytte seg av dette i fremtiden.

Fremgangsmåten er imidlertid veldig klønete: Du må koble PSPen til TVen (dette gjelder altså bare Slim & Lite-versjonen og den kommende 3000-utgaven), samt til PS3 med USB. Du vil også måtte ha Resistance 2-disken i PS3-maskinen, i tillegg til Resistance Retribution i PSPen.

Vi håper på en litt mindre begrenset og elegant løsning på dette fremover altså.

Kilde
Les mer om: spill, resistance, psp, sony, ps3

Diskutér denne artikkelen

Laster..
Annonse