iPod nano tok fyr

Ledige IT-stillinger

iPod nano tok fyr

- Jeg så flammene slikke oppover brystet mitt, forteller eieren.

Annonse
Annonse
Danny Williams var på jobb på flyplassen i Atlanta i USA da MP3-spilleren fra Apple tok fyr i lomma hans.

Reddet av glanset papir
I lomma lå også et stykke glanset papir, og selv mener Williams at det var dette papiret som reddet ham fra å bli en levende fakkel.

Se video HER

iPod nano-modellen som gikk opp i flammer var ett og et halvt år gammel, og altså ikke den typen som nettopp er lansert og som nå selges i butikkene.

Problem-batteri
Men i likhet med den nyeste utgaven og de fleste mobiltelefoner, bærbare PCer og lommespillere bruker denne nano-modellen lithium ion-batterier.

Slike batterier har vist seg å gå opp i flammer før, både i PCer fra Apple og Dell, mobiltelefoner fra Nokia - og nå altså i iPod fra Apple.

Nervøs på jobben
Williams er glad for at han ikke ble alvorlig skadet i brannen, men uttrykker bekymring for hva som kunne skjedd på jobben.

- Om flyplassinspeksjonen hadde kommet og sett røyken fra meg, kunne de trodd jeg var en terrorist, sier han til TV-kanalen WSBT Channel 2.

Moren hans uttrykker bekymring over hva som kunne ha skjedd dersom nanoen hadde tatt fyr mens sønnen sov.

- Ingen kommentar
TV-kanalen har sendt bildene av den forbrente nanoen til Apple. Men selskapet ønsker ikke å kommentere saken.

De ønsker heller ikke å si om de har fått rapporter om tilsvarende problemer tidligere. Men i følge TV-kanalen har det vært rapportert om varmeutvikling i en nano av samme generasjon på en blogg tidligere.

Kilder:
wsbtv.com
Betanews.com
Les mer om: ipod

Diskutér denne artikkelen

Laster..