Homse-band mot YouTube

Ledige IT-stillinger

Homse-band mot YouTube

Liker ikke nazi-parodi.

Annonse
 
Annonse
Disco-hiten «YMCA» fra 1978 er fortsatt en sikker allsang-hit på dansegolvet. bak sto gruppa Village People, som sto åpent fram som homofile og som var utkledd som solide mannfolk i form av cowboy, indianer, veiarbeider, politimann, soldat og lærmacho.

Nazi-homo
Ikke overraskende har noen sett sitt snitt til å lage en parodi på sangen. En signatur som kaller seg Piromanicos har laget «Hitler YMCA», der amerikansk homse-kultur anno 1978 blandes med tysk nazi-kultur anno 1940.

Village People, som fortsatt er aktive både på Danskebåten og andre steder, liker dette dårlig. Derfor truer de nå med rettssak mot YouTube - i likhet med mange andre innen platebransjen.

Jødiske medlemmer
Village People mener de blir grovt misbrukt og fornærmet - ikke minst fordi to av medlemmene er jøder. Videoen kommer fortsatt opp ved søk på YouTube.

Men prøver du å klikke på den, kommer det opp et skilt om at den er tatt vekk av opphavsrettslige grunner.

Den omstridte videoen er nå fjernet fra YouTube.
Den omstridte videoen er nå fjernet fra YouTube. (Foto:YouTube.com)


Kilde:
BetaNews.com
Les mer om: youtube

Diskutér denne artikkelen

Laster..
Annonse