Elite fjerner ikke støyproblem

Ledige IT-stillinger

Elite fjerner ikke støyproblem

Microsoft retter ikke støy-problem i ny Xbox 360.

Annonse
Annonse
I et intervju med Gizmodo forteller Albert Penello i Microsofts Xbox-avdeling at Xbox 360 Elite får akkurat den samme innmaten som dagens 360. Dette vil i praksis si at støyproblemet mange plages med sannsynligvis fortsatt vil være til der.

Mange klager
Helt siden lanseringen av konsollen har spillere klaget på støy fra konsollen, mange av dem har også tatt kvelden etter varmeoppheting.

På spørsmål om prosessoren får bedre kjøling, og at konsollen dermed støyer mindre er svaret kort og kontant. «Nei. Vi har aldri annonsert noe slikt.» Dårlig nytt for Xbox-kunder som synes konsollen støyer for mye.

Ingen støysvak DVD-spiller
120GB harddisken som følger med Elite-versjonen blir også solgt separat og kommer samtidig som den oppgraderte konsollen.

Ryktene skal ha det til at Microsoft har byttet ut den gamle DVD-spilleren i dagens 360-konsoller med en mer støysvak spiller fra BenQ. Dette stemmer ikke i følge Penello.

Han forteller at de bruker forskjellige produsenter og tilbakeviser at det er forskjell på støynivået på disse.

Kilde:
Gizmodo
Les mer om: maskinvare, microsoft, xbox

Diskutér denne artikkelen

Laster..