EMI kan kutte DRM

Fredag 9. februar 2007 kl 07:39

Tips en venn om denne saken Skriv ut saken  
 
Plateselskapet vurderer å slippe en stor del av katalogen som ubeskyttet MP3.
EMI planlegger å slippe store deler av musikkkatalogen i MP3-format uten digital rettighetshåndterng.
EMI planlegger å slippe store deler av musikkkatalogen i MP3-format uten digital rettighetshåndterng. (Ill.: Per Ervland/ITavisen)
Ifølge kilder i platebransjen skal plateselskapet EMI være i dialog med flere store musikkdistributører om å gi ut store deler av sin katalog uten DRM eller kopibeskyttelse.

Selskapet krever visstnok store summer i forhåndsbetaling for at selskapene skal få videresalgsrett på de ukrypterte MP3-filene.

- DRM er lite forbrukervennlig
Ifølge andre kilder planlegger EMI å distribuere filene via MySpace. Snocap, selskapet som i så fall vil stå for distribusjonen, vil ikke bekrefte ryktene, men sier de strever for å opprettholde et godt forhold til alle aktørene i platebransjen.

En talsperson for EMI påpeker at selskapet allerede har eksperimentert med MP3-singler fra artister som Norah Jones og Lilly Allen. Selskapet har gode erfaringer fra dette. De påpeker også behovet for å finne en løsning på det faktum at dagens praksis er lite forbrukervennlig.

Kilde:
News.com
Stikkord: fildeling   lydogbilde   .Nyheter  
 
annonse
ds-gs-sokknapp
:) :D ;) :(  flere
Send kommentar
Test linja di med Speedometeret

Speedometeret

Test farten på
nettforbindelsen din.

Se maskina til tommysol

Tommys Lian Li

Klikk for å se denne PCen eller legge inn din egen
Klikk for å se denne PCen eller legge inn din egen

Vis fram beistet ditt!
Legg inn din maskin

 
IT-avisen radio
Teller