- Kopisperre er bra for deg

Mandag 13. februar 2006 kl 14:54

Tips en venn om denne saken Skriv ut saken  
 
Ulike former for kopisikring er først og fremst bra for brukeren. Det mener filmorganisasjonen MPAA.
BBC har spurt representanter for film- og platebransjen hva de mener er hensikten med DRM (Digital Rights Management) - elektroniske sperrer som skal hindre folk i å piratkopiere.

- Gir forbrukeren retningslinjer
Svaret fra Dan Glickman i MPAA (Motion Pictures Association of America), er relativt overraskende. Han mener rett og slett at DRM tjener forbrukeren, vel så mye som underholdningsbransjen:


Nei, det er ikke korrekt å anta at et smart hack ødelegger for all bruk av DRM. Opphavsmenn bruker DRM fordi det gir tidvise, ærlige brukere retningslinjer for bruk og forbruk av innhold basert på rettigheter som blir oppnådd. Uten bruk av DRM ville ikke forbrukerne hatt retningslinjer. De kunne til slutt komme til å overse opphavsretten og dermed bli pirater - noe som kan resultere i stor skade for de som lager innholdet.

Kilde:
BBC.co.uk
Stikkord: lydogbilde  
 
annonse
ds-gs-sokknapp
:) :D ;) :(  flere
Send kommentar
Test linja di med Speedometeret

Speedometeret

Test farten på
nettforbindelsen din.

Se maskina til Johnsen90

johnsen90

Klikk for å se denne PCen eller legge inn din egen
Klikk for å se denne PCen eller legge inn din egen

Vis fram beistet ditt!
Legg inn din maskin

 
IT-avisen radio
Teller