Bare 4 % vet de bruker RSS

Mandag 2. januar 2006 kl 08:36

En undersøkelse som nettportalen Yahoo har foretatt viser at forsvinnende få bruker skreddersydd nettoppdatering med vitende og vilje.
Undersøkelsen, som er foretatt av markedsmålingsinstituttet Ipsos på oppdrag fra Yahoo, viser at bare 12 prosent vet hva RSS er. Og enda færre - rundt 4 prosent - vet at de bruker det. Totalt bruker 31 prosent av alle amerikanske nettbrukere RSS, men 27 prosent vet altså ikke om det selv.

Skreddersy dine nyheter
Da er det kanskje på sin plass med en forklaring også for ITavisens lesere. RSS er en forkortelse for Real Simple Syndication, og er en måte å se informasjon fra nettet samlet på.

Du kan skreddersy ditt eget nyhetsbilde i en egen RSS-leser, eller bruke RSS-funskjonen i nettlesere som Firefox og Safari. ITavisens RSS-strøm finner du HER.

For vanskelig navn?
Mange har hevdet at det er navnet det er noe galt med. Dersom RSS i stedet hadde blitt kalt SpeedFeed hadde folk skjønt hva det dreide seg om -og muligens også brukt det, skriver Slashdot.org.

Hele undersøkelsen kan du lese på Publisher.yahoo.com (pdf-dokument).
Stikkord: internett  
 
annonse
Finn nyheter om internett
:) :D ;) :(  flere
Send kommentar
Test linja di med Speedometeret

Speedometeret

Test farten på
nettforbindelsen din.

Se maskina til Sakai

Z'machine''*

Klikk for å se denne PCen eller legge inn din egen
Klikk for å se denne PCen eller legge inn din egen

Vis fram beistet ditt!
Legg inn din maskin

 
 
Følg ITavisen.no på Facebook
Teller