- Sony holdt tett

Onsdag 30. november 2005 kl 08:21

Tips en venn om denne saken Skriv ut saken  
 
Det finske sikkerhetsselskapet F-Secure sier de gjorde Sony oppmerksomme på den notoriske «rootkit»-kopibeskyttelsen nesten en måned før saken eksploderte i mediene.
Sony BMG befinner seg nå i en PR-krise etter at det ble kjent at CD-utgivelser var beskyttet med suspekt programkode som installeres i det folk setter platen inn i PCen sin.

Kopibeskyttelseskoden er ekstremt vanskelig å oppdage, vrien å fjerne, og regnes som et svært alvorlig sikkerhetshull.

Millioner av CDer
Sony har nå beklaget hele affæren, og trukket tilbake millioner av CD-plater fra 52 forskjellige artister, inludert Celine Dion, Van Zant og Neil Diamond.

Men ikke uten først å ha fått et par alvorlige søksmål rettet mot seg.

F-Secure: - Vi advarte dem
Spørsmålet er nå hvorvidt Sony BMG var (eller burde være) klar over problemet med sin kontroversielle DRM (Digital Rights Management)-programvaren, men holdt tett.

Mens Sony hevder de handlet så fort de kunne så snart de ble oppmerksomme på problemet, har F-Secure en annen variant av historien. Det finske sikkerhetsselskapet sier de sendte en e-post med utgreing av problemet til Sonys produksjonsavdeling DADC 4. oktober, nesten en måned før saken havnet i medienes søkelys.

- Vi fortalte dem at dette var en stor sikkerhetsrisiko. De mente vi var tåpelige, og ønsket å dysse ned problemet, sier Santeri Kangas i F-Secure til Business Week.

Kilde:Business Week

Stikkord: lydogbilde  
 
annonse
ds-gs-sokknapp
:) :D ;) :(  flere
Send kommentar
Test linja di med Speedometeret

Speedometeret

Test farten på
nettforbindelsen din.

Se maskina til Exodus

Exodus

Klikk for å se denne PCen eller legge inn din egen
Klikk for å se denne PCen eller legge inn din egen

Vis fram beistet ditt!
Legg inn din maskin

 
IT-avisen radio
Teller