Tre av fire vil betale for musikk

Tirsdag 31. august 2004 kl 07:55

Det kan se bra ut for platebransjen i fremtiden. En ny undersøkelse viser at 75 prosent vil betale for musikk. Tallene for film er nesten like høye.
En ny undersøkelse fra Telia viser at 75 prosent av svenskene kunne tenke seg å kjøpe musikk over nettet. Nesten 66 prosent er interessert i å betale for å se på film via nettet, skriver Computer Sweden.

PC på toalettet
Bedre tilgang på bredbånd har økt muligheten til å laste ned musikk og film. Men svenskene er villig til å betale for slike tjenester. Det er i hvert fall den slutningen Telia drar etter å ha utført en undersøkelse blant 1 592 bredbåndskunder.

Telia spurte også sine kunder om hvordan de ville bruke en bærbar PC med trådløs tilgang. 44 prosent ville bruke maskinen til å se på film, 43 prosent ville lese avisen ved frokostbordet, og 37 prosent ville lese TV-programmet i sofaen. Kanskje mer overraskende er det at hele syv prosent vil bruke den til å lese avisen på toalettet.

Stikkord: fildeling   internett  
 
annonse
Finn nyheter om fildeling eller internett
:) :D ;) :(  flere
Send kommentar
Test linja di med Speedometeret

Speedometeret

Test farten på
nettforbindelsen din.

Se maskina til Taddyrave

BoyScouts Eyefinet...

Klikk for å se denne PCen eller legge inn din egen
Klikk for å se denne PCen eller legge inn din egen

Vis fram beistet ditt!
Legg inn din maskin

 
 
Følg ITavisen.no på Facebook
Teller